Strona główna Twórca Kostki Układamy kostkę - Początek Układamy kostkę - Druga warstwa Układamy kostkę - Spodni krzyż Układamy kostkę - Dopasowywnie Układamy kostkę - Dolne rogi Układamy kostkę - Inne wzory

Jak zacząć ?
Oto jest pytanie, kto jest w stanie odpowiedzieć na nie... :P


  • Na początku zorientujmy się, jak mają się kolory na posiadanej przez nas kostce do przedstawionych poniżej. Jeśli nasza kostka nie jest ułożona patrzymy oczywiście jedynie na kolory środków ścianek.  • W mojej kostce naprzeciwko koloru czerwonego znajduje się pomarańczowy, na przeciwko zielonego - niebieski, a na przeciwko żółtego - biały. Jeśli wzajemne położenia kolorów na naszej kostce są inne, nie należy zbyt się tym martwić. Wiele rysunków obrazuje sytuację czysto symbolicznie - nie zawierają one kolorów mogących odwracać uwagę od istoty sprawy, np. opanowania nowego ruchu.


  • Najważniejszy jest kolor, który będziemy układać jako pierwszy. Zapamiętajmy go, bo od tej pory ścianka ze środkiem w tym kolorze będzie zawsze naszą górą. Dołem natomiast w tym wypadku będzie kolor pomarańczowy.


  • Podobnie ma się sprawa później. Jeśli chwilowo uznamy jakąś ścianę za przednią, musi ona pozostać nią aż do zakończenie ruchu.

Początkowe stadium układanie kostki każdy powinien właściwie opracować sobie sam. Bo przecież każdemu z nas udało się w ten czy inny sposób ułożyć jeden kolor choć raz w życiu. Jednak prawdziwym sukcesem będzie ułożenie go w prawidłowy sposób tj. tak, aby pasował on do pozostałych ścianek. Postanowiłam nie umieszczać tu instrukcji, gdyż ten etap nie jest trudny do opanowania. Osobiście znam 3 osoby, które bawią się układaniem kostki i każda z nich układa pierwszy kolor w nieco inny sposób. Powodzenia!

Wygląd kostki po tym etapie obrazuje rysunek.Kolor czerwony (w tym przypadku) należy uważać za górny i zawsze trzymać kostkę tak, aby była skierowana tym kolorem do góry.

.:: do góry ::.